Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie wspierają technologie jutra

Fundusze Europejskie, a w tym w dużej mierze Program Inteligentny Rozwój wspierają wizjonerów, innowatorów, nowoczesne firmy, które nie boją się wykraczać poza ramy standardowego działania. StethoMe Sp. z o.o., ML SYSTEM S.A., czy M Sp. z o. o. to przykłady firm, których produkty możemy nazwać Polskim Produktem Przyszłości. Już po raz 22. przyznano nagrody i wyróżnienia dla polskich innowatorów w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”. Wśród laureatów jest wielu beneficjentów Programu Inteligentny Rozwój.

Poniżej przedstawiamy te firmy, które przy wsparciu Programu Inteligentny Rozwój z powodzeniem wzięły udział w konkursie:

  • StethoMe Sp. z o.o. - opracowała inteligentny stetoskop, który wykrywa nieprawidłowości pojawiające się np. w przebiegu infekcji, zapalenia płuc czy astmy. Dzięki zaawansowanym technologiom, nawet amator może dowiedzieć się, czy osłuchiwana osoba potrzebuje wizyty u lekarza. Firma otrzymała nagrodę główną w kategorii „Produkt przyszłości przedsiębiorcy” oraz nagrodę specjalną za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Więcej o projekcie znajdziesz tutaj.  
  • firma ML SYSTEM S.A. za fotowoltaiczną szybę z powłoką na bazie kropek kwantowych, która poprawia izolację termiczną oraz ogranicza nagrzewanie pomieszczeń o 80%otrzymała wyróżnienie, nagrodę specjalną za produkt w obszarze ekoinnowacji i nagrodę specjalną Ministra Rozwoju.
  • firma MAR-BUD Sp. z o.o. Budownictwo Sp.k. za akumulator energii chłodu ICE-ON, umożliwiający gromadzenie energii elektrycznej i przechowanie jej w postaci lodu; otrzymała wyróżnienie
  • firma DiagNova Technologies Sp. z o.o. za zaawansowany system obrazowania krtani Advanced Larynx Imager, pozwalający na precyzję jakiej do tej pory nie udało się osiągnąć ani w Polsce, ani za granicą także otrzymała wyróżnienie
  • firma M Sp. z o. o – opracowała instrument muzyczny, zabawkę, urządzenie mechaniczne i laboratorium w jednym. To Musicon, który pozwala dzieciom odkrywać dźwięk jako wyraz ekspresji pojawiającej się na styku zmysłów, intuicji i mechaniki. Dzieci zdobywają umiejętności dokładnie tak, jak uczą się mówić – nie muszą znać definicji i zasad, żeby kodować, projektować czy komponować. Za ten projekt M Sp. z o. o otrzymała nagrodę specjalną PARP i NCBR.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!